Plac Kościuszki 24
16-100 Sokółka
Otwarcie kas: od godz. 15:00
Sprzedaż biletów w dniu emisji seansu

Data

16.09.2021

Godzina

18:00 - 20:00

DKF FANTOM “Białoruska Rewolucja”

Od czasu sfałszowanych wyborów prezydenckich w Republice Białoruś w sierpniu 2020 roku, które dały początek białoruskiej rewolucji godności, reporterzy Telewizji Biełsat zrealizowali 25 reportaży i filmów dokumentalnych przedstawiających te wydarzenia. Pokazywali euforię kilkusettysięcznych tłumów na ulicach białoruskich miast, domagających się ustąpienia ostatniego dyktatora Europy, determinację ludzi walczących o poszanowanie prawa, niezwykłe zaangażowanie białoruskich kobiet, które były prawdziwymi bohaterkami tych wydarzeń. Jesień i zima przyniosły mniej optymistyczne tematy: masowe aresztowania uczestników demonstracji, wymuszoną emigrację, zabójstwa co najmniej sześciu uczestników pokojowych manifestacji, zemstę reżimu na najaktywniejszych uczestnikach białoruskiej rewolucji.
Wielu dziennikarzy musiało uciekać z Białorusi w obawie o swoje bezpieczeństwo. Mimom tych represji Telewizja Biełsat nadaje i powstają nowe filmy dokumentujące bezprawie w centrum Europy. Trzy z nich zostaną pokazane 16.10.2021 w ramach DKF Fantom:
“Kolory narodu”- Nastassia Jeramiejewa, 2021
“Kraj do życia” -Maryja Buławinskaja, 2020
“Kupałowcy bez Kupałowskiego”- Karyna Maroz, 2020
Filmy te pokazano wcześniej na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych “Żubroffka”, którego organizatorem jest Białostocki Ośrodek Kultury.
Gośćmi pokazu w Sokółce będą, Jerzy Kalina, Krzysztof Sienkiewicz.
Wstęp wolny.

Tagi

Etykiety

2DOd 13 lat
Skip to content